Kronika Prowincji

RSS

Spotkanie Rady Duszpasterskiej na Bowen Hill (Brisbane)

Dziś kolejne spotkanie Rady Duszpasterskiej. Ks. Proboszcz informuje nas o wielkiej loterii zorganizowanej na pokrycie dodatkowych kosztów związanych z nowymi przepisami Urzędu Miasta. Na Mszy św. wieczornej szczególnie gorąco modlimy się w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II, w dniu Jego 82 – gich Urodzin. »
562
0
1
18 maja 2002 »

Comiesieczne spotkanie z chorymi (Brisbane)

Na naszym comiesięcznym spotkaniu dla chorych, gościmy dziś Ks. Stanisława Stanisławka – misjonarza z Kamerunu. Ks. Stanisław, pochodzący z diecezji lubelskiej, pracuje na misjach już 26 lat. Podczas spotkania dzieli się z nami bogactwem swoich doświadczeń w pracy z Pigmejami i ludami Bantu. Jego opowiadania ubogacone oglądaniem filmu nagranym w misji, w której pracuje przynoszą nam nowe, nieznane informacje o Afryce i mieszkających tam ludziach. »
649
0
1
14 maja 2002 »

Rocznica wydarzeń Katyńskich i zwycięskiej Bitwy pod Monte Cassino (Brisbane)

Obchodzimy dziś rocznicę wydarzeń Katyńskich i zwycięskiej Bitwy pod Monte Cassino. We Mszy św. uczestniczą licznie członkowie Stowarzyszenia Polskich Kombatantów ze swoim sztandarem i przedstawiciele Zarządu Polonii. Czcimy pamięć poległych w obronie Ojczyzny i modlimy się o uszanowanie daru wolności przez nas, żyjących współcześnie. Po Mszy św. delegacje Kombatantów składają kwiaty pod pomnikiem i tablicą pamięci. »
586
0
1
12 maja 2002 »

Obchody Rocznicy Konstytucji 3 Maja w Brisbane

W związku z trwającymi jeszcze obchodami Konstytucji 3 Maja, uczestniczymy dziś w spotkaniu zorganizowanym przez Konsula Honorowego RP P. Briana Kilmartina z udziałem przedstawicieli Rządu, polityków, świata kultury i sądownictwa. Podczas spotkania oglądamy występ dzieci w piosenkach patriotycznych i ludowych tańcach. »
608
0
1
7 maja 2002 »

Uroczystość MB Królowej Polski na Bowen Hill (Brisbane)

Obchodzimy dziś Uroczystość MB Królowej Polski. Mszę św. w intencji Ojczyzny celebruje wraz z Ks. Proboszczem Stanisławem Wroną O. Joachim Dębicki – przeor OO. Paulinów i Kustosz Sanktuarium Maryjnego w MarianValley. »
712
0
1
5 maja 2002 »

Przyjaciele Radia Maryja w Marayong

To nie był przypadek, że spotkaliśmy się w kościele Najświętszej Maryi Panny w Marayong, na gorącej modlitwie różańcowej oraz Mszy św. Miesiąc Maj jest przecież okresem szczególnego uwielbienia Matki Bożej przez Polaków w Ojczyźnie i na całym świecie. »
766
0
1
5 maja 2002 »

Jubileusz 55-lecia małżeństwa Wali i Zenona Sobeckich (Royal Park - Adelaide)

55 - lecie wspólnego pożycia małżeńskiego to zaiste jubileusz imponujacy i godny najpiękniejszej oprawy, bo zdarza się niezbyt często, a zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Tą niecodzienna uroczystość 5 maja br przezywali wraz z rodziną i przyjaciółmi państwo Wala i Zenon Sobeccy... »
1347
7
1
5 maja 2002 »

Majowe Świętowanie w Adelaide

Dziś o godz. 11:00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego na Unley, odbyla sie z inicjatywy Polskiej Macierzy Szkolnej w SA uroczysta Msza św. z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. »
1060
4
1
5 maja 2002 »

Nowy dom w Sydney

Pod koniec kwietnia 2002 Towarzystwo zakupiło nowy dom w Sydney.Posiadłość ta to były convent siostr Sacred Heart w Miller koło Liverpool.W najblizszym czasie rozpocznie się remont, który dostosuje budynek do potrzeb księży. Mam nadzieje, że we wrześniu księża z Bankstown wprowadza się do nowego domu.Wiecej informacji podamy po remoncie... »
703
4
1
28 kwietnia 2002 »

Relikwie św. Teresy w Brisbane

Od kilku dni przeżywamy w Brisbane pielgrzymkę Relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która peregrynuje po wszystkich większych ośrodkach w całej Australii. Wraz z Ks. Rafałem udajemy się do Kościoła OO. Karmelitów by uczestniczyć w modlitwie wypraszając łaski za wstawiennictwem św. Teresy »
657
0
1
26 kwietnia 2002 »
Wszystkich rekordów: 1942
«, powrót 1 2 3 ... 189 190 191 ... 193 194 195 dalej » Skocz do: