newsy Kronika Prowincji | Prowincja Księży Chrystusowców Australii i Nowej Zelandii

Kronika Prowincji

RSS

Rekolekcje Chrystusowców w Domu Prowincjalnym

Po Niedzieli Miłosierdzia Chrystusowcy z prowincji australijsko - nowozelandzkiej zebrali się w domu prowincjalnym w Canberze, aby odprawić swoje doroczne rekolekcje.

»
66
8
0
13 kwietnia 2018 »

Niedziela Młosierdzia Bożego w Adelajdzie

Tegoroczne Święto Miłosierdzia Bożego w Adelajdzie miało niepowtarzalną wymowę. Było bowiem połączone z uroczystym wprowadzeniem do kościoła Zmarwtychwstania Pańskiego relikwii papieża św. Jana Pawła II. 

»
14
19
0
20 kwietnia 2018 »

Święta w Południowej Australii

W Ośrodku duszpasterskim w Adelajdzie, tegoroczne święta miały szczególną oprawę. Powodem do niej jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, która przypada w tym roku. 

»
76
76
0
5 kwietnia 2018 »

Chrystus Zmartwychwstan jest, nam na przykład dan jest!

Słowa tej starodawnej pieśni wielkanocnej pięknie wyrażają prawdę, w którą wierzymy jako chrześcijanie. Jest ona podstawą naszej wiary. Tego uczy nas św. Paweł mówiąc: “Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, daremna byłaby nasza wiara”. Tej właśnie wiary w zmartwychwstanie Chrystusa i zmartwychwstanie nasze, życzę z okazji tych świąt. Niech Chrystus Zmartwychwstały okaże swoją wszechmocną łaskę nowego życia w wierze i wszelkich ziemskich darów, które nazywamy po ludzku szczęściem. Wesołych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. ks. Tadeusz Przybylak SChr

»
86
1
0
29 marca 2018 »

Niedziela Palmowa w Keysborough.

Niedziela Palmowa w Sanktuarium świeto dzieci i młodzieży. To oni zaangażowani byli w czytania mszalne, psalm, modllitwę powszechną i śpiewy.

»
122
9
0
27 marca 2018 »

Obiad Duszpasterski w Domu Polskim w Wollongong

Z  okazji Uroczystości św. Józefa, duszpasterz Ośrodka Duszpasterstwa Polskiego w Wollongong - ks.Tomasz Nowak TChr, zorganizował w Domu Polskim obiad dla Wspólnoty Wiernych.

»
169
10
0
19 marca 2018 »

Dzień skupienia wspólnoty Lokalnej Regionu Południowego.

Ksieża Chrystusowcy posługujący w regionie południowym naszej Prowincji wzięli udział w dniu skupienia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Keysborough.

»
92
4
0
19 marca 2018 »

Pielgrzymka Polaków do Polish Hill River.

W ubiegłą sobotę 10 marca w ośrodku duszpasterskim Adelaide odbyła się religijno patriotyczna pielgrzymka do Polish Hill River w jubileuszowym roku stulecia odzyskania przez Polskę Niepodlegości. 

»
171
42
0
10 marca 2018 »

Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Sanktuarium w Keysborough.

Związek  Polskich Więźniów  Politycznych w Melbourne, oraz Polskie Duszpasterstwo w Keysborough zaprosiło Melberńską Polonię  na uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ci Niezłomni Żołnierze podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego stawili bohaterski opór planom sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSSR w latach powojennych.

»
62
10
0
4 marca 2018 »

"Mam Teatr" z Warszawy w Keysborough.

Nie minął rok a znowu gościliśmy dobrze nam znanych aktorów z Warszawy  - Aleksandra Mikołajczaka i Marzannę Graff.

»
142
5
0
4 marca 2018 »
Wszystkich rekordów: 1926
1 2 3 ... 191 192 193 dalej » Skocz do: