ks. Ignacy Smaga TChr

ks. Ignacy Smaga TChr 18 czerwca 2019 wyświetleń: 81

ks. Ignacy Smaga SChr (02.04.1945-18.06.2019)

* 02.04.1945 r. + 18.06.2019 r.

Ks. Ignacy Smaga, urodził się 2 kwietnia 1945 r. w Trzetrzewinie. Do Towarzystwa Chrystusowego wstąpił 14 sierpnia 1963 r. Kanoniczny nowicjat rozpoczął 7 września 1963 r. Pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 1964 r. w Ziębicach, zaś dozgonną 13 września 1970 r. w Poznaniu.

Święcenia kapłańskie otrzymał 20 maja 1971 r. z rąk ks. abpa Antoniego Baraniaka w Poznaniu.

Po święceniach kapłańskich pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Józefa w Stargardzie (1971-1972) oraz w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie (1972-1974).

Od 1974 r. był duszpasterzem Polaków w Australii i Nowej Zelandii. Pracował kolejno w: Bankstown (1975), Geelong (1975-1983), Bowen Hills (1983-1986), Berhampore (1986-1994), Marayong (rektor polskiego sanktuarium maryjnego 1994-2001), od 2001 r. Keysborough. W ostatnie lata kapłańskiego posługiwania ks. Ignacego Smagi wpisały się choroba i cierpienie, które łączyły z Ofiarą Chrystusa. Odszedł do wieczności dnia 18 czerwca 2019 r. w szpitalu w Blacktown.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

 

ost. aktualizacja: 2019-06-18