newsy Kronika Prowincji | Prowincja Księży Chrystusowców Australii i Nowej Zelandii

Kronika Prowincji

RSS

Zaproszenie do Centrum Jana Pawła II w Canberra.

W tym roku Polskie Centrum Katolickie im. Jana Pawła II w Canberze obchodzi 25 lecie swojego istnienia. Jest to okazja, aby z jednej strony pamiętać o powstaniu tego ośrodka oraz o wszystkich tych, którzy się do tego dzieła przycznili. Na przestrzeni tych 25 lat wielu rodaków odwiedzając Canberrę zatrzymywało się u nas na nocleg, w centrum odbywały się również spotkania polonijne oraz rekolekcje.

»
226
1
0
15 lutego 2018 »

Dzień Skupienia w Canberra

Dzień przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, 13 lutego, w Domu Prowincjalnym w Canberze, odbył się  dzień skupienia. dla kapłanów posługujących na placówkach należących do wspólnoty lokalnej regionu północnego prowincji.

»
252
2
0
13 lutego 2018 »

Inauguracja nowego zarządu Prowincji

2 stycznia w Domu Prowincjalnym w Canberze odbyła się inauguracja nowego zarządu prowincji p.w. św. Rodziny w Australii i Nowej Zelandii. W czasie liturgii Mszy św. ks. prowincjał Tadeusz Przybylak i wice prowincjał ks. Kamil Żyłczyński złożyli uroczyste wyznanie wiary. Po liturgii oba zarządy; ustępujący i przejmujący spotkali się na specjalnej, wspólnej Radzie Prowincji, aby przekazać urząd i podzielić się doświadczeniami. Szczęść Boże na nowej drodze!

»
410
3
0
2 stycznia 2018 »

Życzenia na Nowy Rok 2018

Doczekaliśmy Nowego Roku Pańskiego 2018. Rozpoczynamy go wraz z Maryją Matką Jezusa, która zawsze wstawia się za każdego z nas u swego syna. Niech ten nowy, nieznany jeszcze rok będzie szcześliwy dla każdego z nas, a Maryja osłania nas swoim płaszczem opieki. Życzę każdemu zdrowia i błogosławieństwa Bożego. (ks. Tadeusz Przybylak SChr)

»
220
1
0
31 grudnia 2017 »

Życzenia na Boże Narodzenie 2017

Niech w to Boże Narodzenie i przez cały rok, Chrystus zamieszka pośród nas, a Jego łaska i Jego prawda niech nas przemieni, tak byśmy razem z innymi mogli zmieniać świat; Byśmy mogli “obudzić świat”, który jest inny, ponieważ Chrystus narodził się w Betlejem, ponieważ Chrystusa rodzi się w każdym miejscu, tam gdzie ludzie przyjmują go jako Brata i Zbawiciela.
Niech celebracja Narodzin naszego Pana, sprowadzi obfitość łask i moc Bożego Błogosławieństwa. Ks. Przemysław S. Karasiuk SChr, prowincjał chrystusowów.
»
225
1
0
25 grudnia 2017 »

Zmarł śp. Michał Świątkowski, ojciec księży Tadeusza i Wojciecha Świątkowskich SChr

Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informuję, że dnia 22 grudnia 2017 r. odszedł do wieczności śp. Michał Świątkowski (l. 94) ojciec naszego współbrata ks. Tadeusza, duszpasterza Polaków w Wellingtonie (Nowa Zelandia) oraz ks. Wojciecha, Prowincjała Chrystusowców w Wielkiej Brytanii.

»
261
1
0
23 grudnia 2017 »

Nowy Zarząd Prowincji

Przełożony Generalny, za zgodą swojej Rady w dniu 5 grudnia br. dokonał nominacji nowego Zarządu Prowincji na lata 2018-2023. 
 
Nowym Prowincjałem został mianowany ks. Tadeusz Przybylak SChr, natomiast członkami Rady Prowincji zostali: ks. Kamil Żyłczyński SChr, który będzie pełnił funkcję Wice Prowincjała oraz ks. Przemyslaw Karasiuk SChr, który przejmie obowiązki Ekonoma Prowincji.
»
381
1
0
7 grudnia 2017 »

Spotkanie chrystusowców w Canberze.

W dniach 28-29 listopada w Domu Prowincjalnym w Canberze odbyło się doroczne spotkanie chrystusowców posługujących w duszpasterstwie na terenie Australii i Nowej Zelandii. Spotkanie dzieliło się na dwie części we wtorek uczestniczylismy w dniu skupienia poprowadzonym przez o. Pawła Barszczewskiego OP, w środę natomiast miało miuejsce spotkanie z s. Jolant Glapką RSCJ.

»
282
8
0
2 grudnia 2017 »

List Delegata KEP z okazji Święta Patronalnego chrystusowców

Delegat Konferencji Episkopatu do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej napisał specjalny list z okazji uroczystości Chrystusa Króla Patrona Towarzystwa Chrystusowego.

»
465
1
1
26 listopada 2017 »

Zaduszki w Sydney

„Zaduszki. Ku pamięci polonijnych duszpasterzy” – zgromadziły nas w piątkowy wieczór, w kościele St. Vincent’s w Ashfield. W ten wieczór pamięci i modlitwy – wspominaliśmy przed Bogiem, pasterzy, których ofiarował Rodakom w Australii i Nowej Zelandii. 

»
246
1
0
24 listopada 2017 »
Wszystkich rekordów: 1926
«, powrót 1 2 3 ... 191 192 193 dalej » Skocz do: