Kronika Prowincji

RSS

Pielgrzymka Polaków do Polish Hill River.

W ubiegłą sobotę 10 marca w ośrodku duszpasterskim Adelaide odbyła się religijno patriotyczna pielgrzymka do Polish Hill River w jubileuszowym roku stulecia odzyskania przez Polskę Niepodlegości. 

»
302
42
0
10 marca 2018 »

Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Sanktuarium w Keysborough.

Związek  Polskich Więźniów  Politycznych w Melbourne, oraz Polskie Duszpasterstwo w Keysborough zaprosiło Melberńską Polonię  na uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ci Niezłomni Żołnierze podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego stawili bohaterski opór planom sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSSR w latach powojennych.

»
139
10
0
4 marca 2018 »

"Mam Teatr" z Warszawy w Keysborough.

Nie minął rok a znowu gościliśmy dobrze nam znanych aktorów z Warszawy  - Aleksandra Mikołajczaka i Marzannę Graff.

»
204
5
0
4 marca 2018 »

Zaproszenie do Centrum Jana Pawła II w Canberra.

W tym roku Polskie Centrum Katolickie im. Jana Pawła II w Canberze obchodzi 25 lecie swojego istnienia. Jest to okazja, aby z jednej strony pamiętać o powstaniu tego ośrodka oraz o wszystkich tych, którzy się do tego dzieła przycznili. Na przestrzeni tych 25 lat wielu rodaków odwiedzając Canberrę zatrzymywało się u nas na nocleg, w centrum odbywały się również spotkania polonijne oraz rekolekcje.

»
316
1
0
15 lutego 2018 »

Dzień Skupienia w Canberra

Dzień przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, 13 lutego, w Domu Prowincjalnym w Canberze, odbył się  dzień skupienia. dla kapłanów posługujących na placówkach należących do wspólnoty lokalnej regionu północnego prowincji.

»
354
2
0
13 lutego 2018 »

Inauguracja nowego zarządu Prowincji

2 stycznia w Domu Prowincjalnym w Canberze odbyła się inauguracja nowego zarządu prowincji p.w. św. Rodziny w Australii i Nowej Zelandii. W czasie liturgii Mszy św. ks. prowincjał Tadeusz Przybylak i wice prowincjał ks. Kamil Żyłczyński złożyli uroczyste wyznanie wiary. Po liturgii oba zarządy; ustępujący i przejmujący spotkali się na specjalnej, wspólnej Radzie Prowincji, aby przekazać urząd i podzielić się doświadczeniami. Szczęść Boże na nowej drodze!

»
501
3
0
2 stycznia 2018 »

Życzenia na Nowy Rok 2018

Doczekaliśmy Nowego Roku Pańskiego 2018. Rozpoczynamy go wraz z Maryją Matką Jezusa, która zawsze wstawia się za każdego z nas u swego syna. Niech ten nowy, nieznany jeszcze rok będzie szcześliwy dla każdego z nas, a Maryja osłania nas swoim płaszczem opieki. Życzę każdemu zdrowia i błogosławieństwa Bożego. (ks. Tadeusz Przybylak SChr)

»
296
1
0
31 grudnia 2017 »

Życzenia na Boże Narodzenie 2017

Niech w to Boże Narodzenie i przez cały rok, Chrystus zamieszka pośród nas, a Jego łaska i Jego prawda niech nas przemieni, tak byśmy razem z innymi mogli zmieniać świat; Byśmy mogli “obudzić świat”, który jest inny, ponieważ Chrystus narodził się w Betlejem, ponieważ Chrystusa rodzi się w każdym miejscu, tam gdzie ludzie przyjmują go jako Brata i Zbawiciela.
Niech celebracja Narodzin naszego Pana, sprowadzi obfitość łask i moc Bożego Błogosławieństwa. Ks. Przemysław S. Karasiuk SChr, prowincjał chrystusowów.
»
315
1
0
25 grudnia 2017 »

Zmarł śp. Michał Świątkowski, ojciec księży Tadeusza i Wojciecha Świątkowskich SChr

Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informuję, że dnia 22 grudnia 2017 r. odszedł do wieczności śp. Michał Świątkowski (l. 94) ojciec naszego współbrata ks. Tadeusza, duszpasterza Polaków w Wellingtonie (Nowa Zelandia) oraz ks. Wojciecha, Prowincjała Chrystusowców w Wielkiej Brytanii.

»
376
1
0
23 grudnia 2017 »

Nowy Zarząd Prowincji

Przełożony Generalny, za zgodą swojej Rady w dniu 5 grudnia br. dokonał nominacji nowego Zarządu Prowincji na lata 2018-2023. 
 
Nowym Prowincjałem został mianowany ks. Tadeusz Przybylak SChr, natomiast członkami Rady Prowincji zostali: ks. Kamil Żyłczyński SChr, który będzie pełnił funkcję Wice Prowincjała oraz ks. Przemyslaw Karasiuk SChr, który przejmie obowiązki Ekonoma Prowincji.
»
513
1
0
7 grudnia 2017 »
Wszystkich rekordów: 1938
«, powrót 1 2 3 4 ... 192 193 194 dalej » Skocz do: