ks. Józef Wojda TChr

ks. Józef Wojda TChr 8 lutego 2021 wyświetleń: 113

ks. Józef Wojda SChr (01.01.1930-06.02.2021)

* 01.01.1930 r. + 06.02.2021 r.

Ks. Józef Wojda, urodził się 1 stycznia 1930 r. w miejscowości Zasłońce. Do Towarzystwa Chrystusowego wstąpił 29 sierpnia 1949 r. Dnia 7 września 1949 r. rozpoczął kanoniczny nowicjat w Ziębicach. Pierwszą profesję zakonną złożył

8 września 1950 r. w Ziębicach, zaś dozgonną 8 września 1953 r. w Poznaniu.

Święcenia przyjął w Poznaniu 15 kwietnia 1956 r. z rąk ks. abpa Walentego Dymka.

Po święceniach kapłańskich pracował w parafii pw. św. Piotra i Pawła w Szczecinie.

W latach  1958-1975 był duszpasterzem w Brazylii:  Rio de Janeiro, Resende, Guarani das Missões, Dom Feliciano, Carlos Gomes. Następnie pełnił misję Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w: New Bedford (USA, 1974-1975); Newborough (Australia, 1975-1977); Katiola (Wybrzeże Kości Słoniowej, 1977-1978);  Rabacie, Casablance (Maroko, 1978-1987); Bagdadzie (Irak, 1987-1989); Stargardzie (1990); Budapeszcie (Węgry, 1990-1992); Sokolnikach (kapelan Sióstr Urszulanek, 1992-1993); Hancewiczach (Białoruś, 1993-2007); Częstochowie (2007-2008); Czkałowie (Kazachstan, 2008-2009); Kamieńcu Podolskim, Mikołajowie (Ukraina, 2009-2013); Częstochowie (2013-2019).

Od października 2019 r. rezydował w Domu Zakonnym w Puszczykowie.

Zmarł 6 lutego 2021 r. , w pierwsza sobotę miesiąca, w Puszczykowie. 

Requiescat in pace!

ost. aktualizacja: 2021-03-02