Kronika Prowincji

Kronika Prowincji 21 lutego 2023 wyświetleń: 346

Wizytacja Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego oraz złoty jubileusz wizyty kardynała Karola Wojtyły na Bowen Hills

W ubiegła niedzielę 19 lutego w Brisbane na Bowen Hills miały miejsce wielkie uroczystości. Jubileusz pięćdziesięciolecia wizyty w naszym kościele ówczesnego Kardynała Karola Wojtyły, przy okazji Jego uczestnictwa w Kongresie Eucharystycznym, który  w roku 1973 odbywał się w Melbourne. Jubileusz uświetniła obecność na nim Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego Ks. Krzysztofa Olejnika SChr  wraz z towarzyszącym mu Ks. Prowincjałem Tadeuszem Przybylakiem SChr. 

Wstęp do uroczystości:

"Dokładnie 50 lat temu przy tym samym ołtarzu, przy którym my dziś stoimy, stał ówczesny Arcybiskup krakowski Kardynał Karol Wojtyła. Modlił się za Polaków mieszkających w Brisbane i całej Australii. Dziś na pierwszym miejscu dziękujemy Panu Bogu za tamten piękny dzień. Ku naszej ogromnej radości, czynimy to modląc się już przez wstawiennictwo św. papieża, Jana Pawła II.

Tak bardzo się cieszę, że możemy dziękować Panu Bogu wraz z przełożonymi wyższymi naszego Zgromadzenia zakonnego: Przełożonym Generalnym Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii zagranicznej Ks. Krzysztofem Olejnikiem SChr, którego bardzo gorąco witam w naszej parafii. Nie mniej serdecznie witam Ks. Prowincjała Tadeusza Przybylaka SChr. Witam delegacje organizacji polskich ze swoimi sztandarami na czele z panią Konsul Honorową Teresą Lauf. Witam wszystkich rodaków z Brisbane, Gold Coast i Sunshine Coast oraz innych zakątków Australii. 

ks. Grzegorz Gaweł SChr

proboszcz

 

zdjęcia: R. Federowicz

utworzono : 2023-02-21
Wszystkich rekordów: