Kronika Prowincji

Kronika Prowincji 23 listopada 2008 wyświetleń: 888

Uroczystość Chrystusa Króla na Unley (Adelaide).

Ostatnia niedziela roku kościelnego była bardzo szczególna. Nie tylko ze względu na przypadającą w tym dniu uroczystość Chrystusa Króla, ale również z powodu wizyty księdza Arcybiskupa Phillipa Willsona, który przewodniczył Mszy św. odprawianej wraz z duszpasterzem wspólnoty, ks. Zenonem Broniarczykiem.

 W swoim kazaniu, ksiądz Arcybiskup zwrócił się najpierw do licznie zebranych w kościele dzieci, które tydzień temu, a także w ubiegłym roku, przystąpiły do I Komunii św. zaznaczając jak ważnym w życiu katolika jest uczestniczenie we Mszy świętej oraz przyjmowanie Ciała Pana Jezusa.  Niezapomniane pozostaną także słowa, a właściwie myśl wypowiedziana przez dostojnego Gościa o niezbadanych planach Pana Boga. Że być może tułaczy los Polaków był po to, aby osiedlając się w Australii, umocnili katolicką wiarę na tym kontynencie.  Po Mszy św. ksiądz Zenon zaprosił wszystkich na spotkanie z księdzem Arcybiskupem oraz na kawę i ciasto.
Święto patronalne księży Chrystusowców, pomimo obecności tak dostojnego Gościa, miało bardzo ciepły i radosny charakter. Ksiądz Arcybiskup był zachwycony uroczystymi strojami dzieci pierwszokomunijnych, ich czytaniami i śpiewami w języku polskim, piękną dekoracją kościoła, oprawą liturgiczną oraz tym, że na Mszę św. przybyło tak wielu polskich wiernych.
 

utworzono : 2008-11-23
Wszystkich rekordów: