Kronika Prowincji

Kronika Prowincji 27 września 2015 wyświetleń: 3421

Uroczystość Bierzmowania w Marayong.

W niedzielę 27 września, w czasie uroczystej Eucharystii o godz. 11.00, Biskup Cyryl Klimowicz, ordynariusz diecezji św. Józefa w Irkucku (Syberia) udzielił Sakramentu grupie 35 osób. Modlił się za nich i ich rodziny o umocnienie wiary i świadectwo życia z wiary dla każdego z nich.

Na zakończenie Mszy Świętej, biskup Cyryl ofiarował piękne pamiątki Jego obecności w Marayong - obraz Matki Bożej Niepokalanej, wykonany z kory różnych drzew rosnących na Syberi i pamiątkową tablicę, dedykowaną wszystkim w podziekowaniu za gościnę na australijskiej ziemi.

Po Mszy Świętej, była okazja spotkania, zrobienia pamiątkowego zdjęcia z Naszym Gościem na sali Jana Pawła II, gdzie poczęstunek dla uczestników przygotował Komitet Parafialny. Można było także posłuchać o Jego niełatwej posłudze pasterskiej w diecezji św. Józefa w Irkucku na Syberii, która terytorialnie jest największa na świecie, dla porównania 30 razy większa od terytorium Polski !!!

Ks. Biskup pokazał nam też zdjęcia pieknej, choć surowej syberyjskiej przyrody, a także dał świadectwo wiary ludu zamieszkującego tereny Jego duszpasterstwa, któremu służy 13 lat. (by hz)

aktualizowano: 2015-10-03
Wszystkich rekordów: