Kronika Prowincji

Kronika Prowincji 2 grudnia 2017 wyświetleń: 448

Spotkanie chrystusowców w Canberze.

W dniach 28-29 listopada w Domu Prowincjalnym w Canberze odbyło się doroczne spotkanie chrystusowców posługujących w duszpasterstwie na terenie Australii i Nowej Zelandii. Spotkanie dzieliło się na dwie części we wtorek uczestniczylismy w dniu skupienia poprowadzonym przez o. Pawła Barszczewskiego OP, w środę natomiast miało miuejsce spotkanie z s. Jolant Glapką RSCJ.

Spotkanie było też okazją do spedzenia czasu w braterskiej atmosferze oraz wspólnej modlitwy za naszych zmarłych współbraci i dobrodziejów.

---------------

Dzień Skupienia (28/11): o. Paweł Barszczewski OP

Święcenia kapłańskie przyjął w 2002 r; Obecnie pracuje w duszpasterstwie australijskim w parafii pw. Św. Józefa w Kingswood, diecezja Paramatta, Przed wyjazdem do Australii był im. Przełożonym w Klasztorze Dominikanów w Tarnobrzegi oraz na Służewie w Warszawie

Spotkanie (29.11): s. Jolanta Glapka RSCJ

 Z wykształcenia psycholog. Założycielka fundacji „Pasja Życia”. W Legionowie pod Warszawą buduje ośrodek dla młodzieży uzależnionej. Jest siostrą ze zgromadzenia Sercanek (Sacré Coeur). Jest miłośniczką górskich wypraw, zaangażowaną niegdyś w tworzenie katolickich mediów. Jej ojciec był oficerem i partyjnym ateistą. Będąc w opozycji do jego poglądów, miała okazję walczyć o swoją wiarę i ją zdobywać. Jej droga do zakonu nie była prosta, ale przekora pchała ją w stronę oddania życia Bogu. Po drodze były jeszcze: zawodowa praca, pasja taternicka, wyprawa do Indii i wolontariat w umieralni Świętej Matki Teresy w Kalkucie. Siostra Jolanta jest żywym dowodem, że jeśli człowiek otworzy się na Boga, to Boża łaska pisze cudowne życiorysy. Nie usiedzi na miejscu. Ciągle biega i swoimi pasjami zaraża innych.

 

aktualizowano: 2017-12-07
Wszystkich rekordów: