Kronika Prowincji

Kronika Prowincji 25 lipca 2020 wyświetleń: 355

Remont w Keysborough

Wdzięczni Opatrzności Bożej, fundatorom i budowniczym pierwszego w Australii Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, wierni z Keysborough stają dziś przed perspektywą generalnego remontu dachu świątyni. Zachęcamy do właczenia się w to dzieło przez modlitwę i wsparcie finansowe.

Budynek Sanktuarium jest jednym z najważniejszych centrów wszechstronnej polonijnej aktywności, a jednocześnie przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku Polski wśród mieszkańców Australii. Członkowie wspólnoty i sympatycy Sanktuarium włączają się tutaj w ogólnoświatowe wydarzenia patriotyczne, kulturalne i rocznicowe m.in. obchody 1050-lecia chrztu Polski, 100-lecia odzyskania niepodległości, czy Rok Św. Jana Pawła II. W Sanktuarium odbyło się także spotkanie Polonii z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, podczas jego oficjalnej wizyty w sierpniu 2018 roku. 

Szanowni Państwo, zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. Będziemy wdzięczni za każdy gest Waszej życzliwości. Jesteśmy przekonani, że nasz wysiłek i Wasza pomoc, pozwolą przekazać to miejsce pamięci o Bogu i Polsce kolejnym pokoleniom.

 

Ks. Kamil Żyłczyński – rektor Sanktuarium, tel. (03) 9701 6071

Henryk Leś - manager projektu, bluetouch@iinet.net.au

 

 

aktualizowano: 2020-07-27
Wszystkich rekordów: