Kronika Prowincji

Kronika Prowincji 29 marca 2009 wyświetleń: 852

Rekolekcje wielkopostne w ośrodkach Cabramatta – Fairfield (Sydney)

26-29 marca - Wielkopostne rekolekcje w ośrodkach duszpasterskich w Cabramatta i Fairfield, wygłosił ks. Józef Kołodziej.

Po przybyciu do Australii  w 1962r., właśnie w tych ośrodkach rozpoczynał On swoje duszpasterskie posługiwanie. W maju tego roku, ks. Kołodziej będzie obchodził złoty jubileusz święceń kapłańskich.
Przez cztery dni, swoimi mądrymi naukami, popartymi licznymi przykładami, ks. Józef przybliżał wiernych do Boga i Kościoła Chrystusowego. Ks. Krzysztof Chwałek – duszpasterz w/w ośrodków, podziękował ks. Rekolekcjoniście za wygłoszenie nauk, które  pobudziły wiernych do refleksji na temat życia religijnego, wiary i relacji z Bogiem i Matką Najświętszą. Wyrazem podziękowań wiernych były ciepłe słowa i kwiaty. Ks. Krzysztof  poinformował także, że uroczystość  jubileuszowa dla ks. Józefa Kołodzieja będzie zorganizowana 10 maja br. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa  w Cabramatta, na Mszy św. o godz. 11.15, po której odbędzie się jubileuszowy obiad w Domu Polskim Orła Białego. [ZK]
 

aktualizowano: 2010-01-09
Wszystkich rekordów: