Kronika Prowincji

Kronika Prowincji 26 listopada 2020 wyświetleń: 142

Rekolekcje Chrystusowców w Domu Prowincjalnym

Tuż po uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata księża z Prowincji p.w. Św. Rodziny posługujący w Australii i Nowej Zelandii spotkali się na dorocznych rekolekcjach. Zwykle listopadowe spotkania były tzw. „dniami formacyjnymi”, jednak z racji na to, że pandemia koronawairusa uniemożliwiła przeprowadzenie rekolekcji po Niedzieli Bożego Miłosierdzia, obecny czas był traktowany jako rekolekcje kapłańskie. Duchowe ćwiczenia poprowadził ks. dr Antoni Dudek SChr. W czasie konferencji rekolekcjonista rozbudzał na nowo w uczestnikach miłość do Kościoła a czynił to na podstawie nauczania Św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. 

Obecni w Canberze, w domu prowincjalnym, kapłani mieli okazję po długim czasie spotkać się, wymienić doświadczeniem duszpasterstwa w obecnym niełatwym roku, porozmawiać z przełożonym prowincji.

Rekolekcje były też okazją, aby we wspólnocie dziękować Panu Bogu za Złoty Jubileusz kapłaństwa ks. Stanisława Wrony SChr.  Okrągłe rocznice też przeżywali i zostali włączeni we wspólnotowe dziękczynienie: ks. Edmund Budziłowicz SChr (30 lat kapłaństwa), ks. Grzegorz Gaweł SChr (20 lat kapłnstwa) i ks. Mariusz Sokołowski SChr (15 lat kapłaństwa).

 

aktualizowano: 2020-11-26
Wszystkich rekordów: