Kronika Prowincji

Kronika Prowincji 22 października 2017 wyświetleń: 464

Obiad duszpasterski w Albion

Wspólnota St. Albans i Ardeer z ks. Józefem Migaczem SChr na czele zorganizowała w dniu 22 października obiad duszpasterski. 

O godz. 12.00 ks. Józef odprawił Mszę św. w Ardeer. Po Mszy wierni udali się do Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego w Albion na obiad. Jak zawsze była to okazja do wspólnego przeżywania kilku niedzielnych godzin w gronie bliższych i dalszych znajomych. Najważniejszy był jednak wymiar duchowy tego wspólnego spotkania. W tym roku jego myślą przewodnią była sentencja: „Między nami nie ma granic, bo łączy nas jeden Duch – Duch Jezusa Chrystusa i Jego Matki”.

Na początku spotkania ks. Józef powitał wszystkich obecnych, a byli wśród nich nie tylko członkowie wspólnoty St. Albans i Ardeer, ale także goście i sympatycy z Geelong i innych melbourneńskich ośrodków duszpasterskich. Po modlitwie, obecni zasiedli do wspólnego posiłku.

O oprawę muzyczną imprezy zadbał Artur Śliwiński, znany jako DJ Skandal. Jak zawsze przy tego typu okazjach, odbyła się loteria fantowa oraz aukcja wybranych przedmiotów – w roli konferansjera doskonale sprawdził się p. Juliusz.

Ksiądz Józef wyraził szczególną wdzięczność komitetowi parafialnemu, kierownictwu Ośrodka Albion, personelowi kuchennemu oraz wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnotowym obiedzie, wyrażając tym samym poparcie – duchowe i materialne dla miejscowego duszpasterza. 

aktualizowano: 2017-10-31
Wszystkich rekordów: