2142newsy Kronika Prowincji | Prowincja Księży Chrystusowców Australii i Nowej Zelandii

Kronika Prowincji

Kronika Prowincji 25 kwietnia 2017 wyświetleń: 416

Nawiedziny Figury Matki Bożej Fatimskiej w Keysborough

We Wtorek 25 kwietnia nieliśmy szczególny przywilej gościć w naszym Sanktuarium, jedną z 7 figur Matki Bożej Fatimskiej, które z okazji 100 rocznicy objawień Fatimskich zostały poświęcone przez papieża Franciszka i rozesłane na 7 kontynentów świata. 

W programie naszego spotkania modlitewnego była m.in. koronka do Miłosierdzia Bożego oraz różaniec fatimski. Wsłuchiwaliśmy się również w słowa objawień fatimskiech. W tym dniu naszej Mszy św. przewodniczył ks. Andrzej Mądry CR, wieloletni misjonarz w Tanzani.

-------

Osoby, które dotrą w rozpoczętym pod koniec listopada ub. roku jubileuszu 100. rocznicy objawień maryjnych w Fatimie do tej portugalskiej miejscowości, otrzymają odpust zupełny. 

Jak poinformowała w komunikacie diecezja Leiria-Fatima, papież Franciszek udzielił odpustu, który będzie można pod kilkoma warunkami uzyskać w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej do 26 listopada br.

– Sakramentalna spowiedź, przystąpienie do Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego są warunkami niezbędnymi do uzyskania odpustu zupełnego dla pielgrzymów przybywających do Fatimy w roku jubileuszu. Pielgrzymi powinni także pobożnie uczestniczyć w jednej z modlitw ku czci Najświętszej Maryi Panny, odbywających się na terenie sanktuarium, odmówić modlitwę „Ojcze nasz” i akt wiary oraz skierować wezwanie do Matki Bożej Fatimskiej – poinformowała portugalska diecezja.

Ci, którzy nie będą mogli przybyć w roku jubileuszowym do portugalskiego sanktuarium, będą mogli uzyskać odpust zupełny poprzez nawiedzenie wizerunku Matki Bożej Fatimskiej znajdującego się w kościele, kaplicy czy w innym miejscu w 13. dniu każdego miesiąca pomiędzy majem a październikiem 2017 roku.

Diecezja Leiria-Fatima poinformowała, że odpust zupełny będą mogli uzyskać również wierni w podeszłym wieku, chorzy lub osoby, które „z innej poważnej przyczyny” nie będą mogły udać się do miejsc dedykowanych Matce Bożej Fatimskiej, a które „żałują za wszystkie popełnione grzechy”.

Takim  miejscem jesty m.in. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysboropugh.

 

aktualizowano: 2017-04-28
Wszystkich rekordów: