Kronika Prowincji

Kronika Prowincji 26 sierpnia 2018 wyświetleń: 221

Kongres Miłosierdzia w Melbourne

W dniach 24-26 sierpnia 2018 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Keysborough, odbył się 4 Apostolski Kongres o Miłosierdziu na region Oceanii.

Świadectwem o łaskach płynących z miłosiernego Serca Jezusa dzielili sie z wiernymi: Kardynał Soane Patita Paini Mafi z Tonga, Abp. Alapati Lui Mataeliga z Samoa, Abp.Gintaras Linas Grusas z Wilna, Abp.Julian Porteus z Tasmani, ks. Rory Morrissey z Nowej Zelandii, ks.Gabriel Cillo MIC z USA, ks. Dariusz Drzewiecki MIC z Filipin, Lasina Levy – Sekretarka Generalna na Region Oceanii, Tommy Canning ze Szkocjii oraz australijski muzyk Gary Pinto.

Organizatorem tegorocznego Kongresu był John Canavan który propaguje od wielu lat kult Bożego Miłosierdzia w Australii. Hasłem przewodnim czwartego Kongresu były słowa”TERAZ JEST CZAS MIŁOSIERDZIA”

Wspólnie przeżywana Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencje poświecone Bożemu Miłosierdziu, czas świadectw oraz wielogodzinna spowiedź odnawiała serca uczestników Kongresu, by czynili miłosierdzie w każdych okolicznościach codziennego życia.

s. Bernadata Pasińska MChr

aktualizowano: 2018-08-29
Wszystkich rekordów: