Kronika Prowincji

Kronika Prowincji 28 października 2022 wyświetleń: 170

Dar Polonii z Melbourne dla Australijskiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Pielgrzymi z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough udali się w dniach 21-25 października na drugi koniec Australii, aby ofiarować Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Lower Chittering Dzwon Nadziei poświęcony w Łagiewnikach.

 

Pierwszy taki dzwon w Australii znajduje się w Keysborough. W ten sposób na wschodnich i zachodnich krańcach kontynentu będą przypominały o jedynej nadziei dla świata – Bożym Miłosierdziu. Pielgrzymi pod duchową opieką ks. Kamila Żyłczyńskiego SChr, rektora sanktuarium oraz s. Marietty Marć MChR i s. Małgorzaty Pomersbach MChR, przebyli w sumie ponad 8000 km, odwiedzając poza wspomnianym Sanktuarium, polski kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski prowadzony przez franciszkanów oraz Katedrę w Perth, Bazylikę św. Patryka w Fremantle oraz opactwo benedyktyńskie w New Norcia.

Pielgrzymka była owocem obchodów 20-tej rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II, a jednocześnie początkiem przygotowań do zawierzenia Australii Bożemu Miłosierdziu w przyszłym roku, w zbudowanym przez Polonię pierwszym sanktuarium dedykowanym tajemnicy Miłosierdzia Bożego.
Zapraszamy na stronę www.dms.org.au
utworzono : 2022-10-28
Wszystkich rekordów: