2146newsy Kronika Prowincji | Prowincja Księży Chrystusowców Australii i Nowej Zelandii

Kronika Prowincji

Kronika Prowincji 4 maja 2017 wyświetleń: 365

Centralne obchody Dnia Flagi oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą w Warszawie.

2 maja w Warszawie odbyły się centralne obchody świąt państwowych Dnia Flagi oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Podczas uroczystości w Belwederze Prezydent Andrzej Duda wręczył przed Belwederem odznaczenia i biało-czerwone flagi za wybitne zasługi na rzecz Polonii. 

Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został między innymi ks. Leszek Kryża SChr, dyrektor działającego przy Episkopacie Polski Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. 

 

Po wręczeniu odznaczeń, prezydent przekazał biało-czerwone flagi kilkudziesięciu osobom i instytucjom, które pracują na rzecz Polonii. Prezydent wręczył też legitymacje szkole uczniom polskiej szkoły sobotniej imienia Dywizjonu 303 w Sutton w Wielkiej Brytanii.

 

W centralnych uroczystościach przed Belwederem uczestniczyły najważniejsze osoby w państwie, między innymi marszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie, szefowie najważniejszych urzędów i parlamentarzyści. Towarzystwo Chrystusowe na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP reprezentowali: ks. Ryszard Głowacki SChr, Przełożony Generalny, ks. Zbigniew Kutnik SChr, Ekonom Generalny, ks. Przemyslaw S. Karasiuk SChr, Prowincjał w Australii i Nowej Zelandii, ks. Zdzisław Malczewski SChr, który jest członkiem Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy marszałku Senatu oraz ks. Andrzej Sołopa SChr, ks. Tadeusz Zachara SChr i ks. Wiesław Wójcik SChr. 

 

Na zakończenie uczestnicy uroczystości spotkali się na przyjęciu w ogrodach Belwederu.

aktualizowano: 2017-05-04
Wszystkich rekordów: