Kronika Prowincji

Kronika Prowincji 3 maja 2021 wyświetleń: 597

15 lecie konsekracji Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kesyborough

Dziękczynnie za 15. lat konsekracji Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przeżywała wspólnota wiernych w Keysborough (Melbourne). 1 maja 2021 r. na uroczyste dziękczynienie przybył i Mszy świętej dziękczynnej przewodniczył a także Słowo Boże wygłosił J.E. Abp Peter A. Comensoli, ordynariusz diecezji Melbourne.

W wygłoszonym słowie wyraził podziw dla kościoła polskiego w Keysborough  a także wdzięczność Bogu za dar kościoła dedykowanego Miłosierdziu Bożemu. We Mszy świętej wierni modlili się za budowniczych kościoła, sponsorów, darczyńców sanktuarium oraz za wspólnotę modlących się w kościele w Keysborough wiernych języka polskiego i angielskiego.

Na uroczystości przybył Prowincjał chrystusowców posługujących Polonii w Australii i Nowej Zelandii ks. Tadeusz Przybylak SChr, ks. Marian Szeptak SChr duszpasterz Polonii z St. Albans i Gelong oraz przedstawiciele dyplomacji polskiej J.E. Pan Ambasador RP w Canberze Michał Kołodziejski, Konsul Honorowy RP w Melbourne Andrzej Soszyński a także Pani Prezes Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii Elżbieta Dziedzic.

Na zakończenie uroczystości słowa wdzięczności wypowiedział kustosz i rektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ks. Kamil Życzyński SChr.

Radość 15. lecia kościoła przedłużona była o życzliwe spotkanie przy herbacie i kawie w kawiarence  kościoła na którym to pozostał gość specjalny ks. Abp Peter A. Comensoli.

 

Przypomnijmy, że w 2006 roku, dokładnie 22 kwietnia, konsekracji Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough dokonał J.E. (…) w obecności Delegata KEP ds. Polonii Bpa Ryszarda Karpińskiego.

Kolejnymi przełożonymi Sanktuarium Miłosierdzia Bożego byli chrystusowcy: ks. Maksymilian Szura, ks. Kazimierz Bojda, ks. Grzegorz Gaweł, ks. Artur Botur a obecnie funkcję Duszpasterza Polonii a zarazem Rektora Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough pełni ks. Kamil Żyłczyński.

 

ks. M. Sokołowski SChr

fot.: Małgorzata Moszczyńska, Stanisław Imosa, ks. Mariusz Sokołowski SChr

 


 

aktualizowano: 2021-05-03
Wszystkich rekordów: