Fotogalerie

Fotogalerie 26 lutego 2017 wyświetleń: 5170
/fot.: spotkanie w Miller /
  /fot.: Newcastle /
/fot.: Newcastle /
  /fot.: Newcastle /
/fot.: Newcastle /
  /fot.: Newcastle /
/fot.: Newcastle /
  /fot.: Newcastle /
/fot.: Newcastle /
► więcej

Wizytacja Kanoniczna (cz.2)

Kolejnym etapem wizytacji kanonicznej były odwiedziny u ks. Stanisława Wrony SChr w Newcastle. W piątek 17 lutego w kaplicy przy domu w Mayfield ks. Generał przewodniczył Mszy św. podczas której w homili przybliżył wiernym temat misji naszego Zgromadzenia zakonnego oraz osobę Założyciela Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda i Współzałożyciela, Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr.

 Mszę św. koncelebrowali ks. Prowincjał wraz z ks. Stanisławem. Na zakończenie Mszy św. ks. Prowincjał podziękował p. Henrykowi Goczołowi za wieloletnią pracę na rzecz tutejszego ośrodka duszpasterskiego. Po zakończonej liturgii miało miejsce spotkanie z przy kawie i cieście.

 

Po powrocie do Sydney ks. Generał spotkał się z kolejnymi chrystusowcami, tym razem pełniącymi posługę przy Kościele Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski w Marayong, gdzie chrystusowcy pracują od ponad 50 lat. Podczas niedzielnych Mszy św. ks. Generał zachęcał Polaków do modlitwy o nowe powołania zakonne i kapłańskie, jak i również do modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda. Po Mszach św. w sali Jana Pawła II na specjalni przygotowanym z tej okazji obiedzie odbyło się spotkanie ks. Generała z miejscową Polonią. Podczas pobytu w Marayong nie zabrakło również spotkania z siostrami nazaretankami i odwiedzin w ich domu prowincjalnym w Plumpton. 

 

Wieczorem miało miejsce również spotkanie polskich zakonników. W St. Mary’s w domu zakonnym polskich dominikanów w braterskiej atmosferze spotkali się pracujący na terenie Sydney polscy: dominikanie, salezjanie, paulini oraz chrystusowcy.

 

W poniedziałek 20 lutego na zaproszenie Konsul RP p. Reginy Jurkowskiej, ks. Generał wraz z ks. Prowincjałem oraz z ks. Kamilem Żyłczyńskim SChr odwiedzili Konsulat Generalny RP w Sydney.

 

Kolejnym etapem odwiedzin Przełożonego Generalnego było spotkanie chrystusowców należących do tzw. Regionu Północnego pracujących m.in. w Sydney, Newcastle, Wollongong, Canberra, Gold Coast i Brisbane. Spotkanie rozpoczęło się wspólną mszą św. W kaplicy domu zakonnego w Miller, podczas której ks. Generał wygłosił konferencje na temat charyzmatu naszego Zgromadzenia. Po Mszy św. był natomiast czas dzielenia się aktualnymi zagadnieniami dotyczącymi naszej rodziny zakonnej.

 

W środę 22 lutego ks. Generał spotkał się z ks. Tomaszem Nowakiem SChr posługującym wśród Polaków w Wollongong. Natomiast wieczorem złożył wizytę w konwencie sióstr nazaretanek w Marayong.

 

Ostatnim etapem wizytacji kanonicznej na terenie Sydney była niedzielna Msza św. w Bankstown. 

aktualizowano: 2017-02-28
Wszystkich albumów: