Fotogalerie

Fotogalerie 11 lutego 2017 wyświetleń: 3726

Wizytacja Kanoniczna (cz.1)

1 lutego, na lotnisku miedzynarodowym w Sydney przywitaliśmy ks. Ryszarda Głowackiego SChr, Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Na lotnisku ks. Generała powitali ks. Przemyslaw S. Karasiuk SChr, Prowincjał Chrystusowców w Australii i Nowej Zelandii oraz ks. Tadeusz Przybylak SChr, Przełożony domu zakonnego w Miller.

Po krótkim odpoczynku w naszym domu zakonnym w Miller oraz spotkaniu ze współbraćmi ks. Generał wraz z ks. Prowincjałem udał się do Domu Prowincjalnego w Canberra, gdzie w niedzielę 5 lutego rozpoczęła się wizytacja kanoniczna Prowincji pw. św. Rodziny. 

 

Ks. Generał przewodniczył niedzielnej Mszy św. dla lokalnej Wspólnoty Polonijnej, która była sprawowana w kaplicy domu prowincjalnego natomiast po Mszy św. spotkał się z miejscową Polonią. 

 

Podczas swojego pobytu w Canberra oprócz spotkań ze współbraćmi (ks. Edmundem Budziłowiczem SChr oraz ks. Stanisławem Lipskim SChr), Przełożony Generalny wraz z Prowincjałem odwiedzili we wtorek 7 lutego Ambasadora RP JE Pawła Milewskiego oraz złożyli wizytę arcybiskupowi Christopherowi Prowseowi, ordynariuszowi Archidiecezji Canberra-Goulburn. 

 

8 lutego ks. Generał wraz z ks. Prowincjałem wrócili do Sydney, gdzie rozpoczęła się wizytacja wspólnoty zakonnej w Sydney. Odwiedziny w Sydney rozpoczęły się od spotkania Generała z członkami Zarządu Prowincji.  Podczas swojego pobytu w Sydney ks. Generał odbył indywidualne rozmowy z współbraćmi: ks. Tadeuszem Przybylakiem SChr, ks. Antonim Dudkiem SChr, ks. Józefem Kołodziejem oraz ks. Kamilem Żyłczyńskim. 

 

W piątek 10 lutego ks. Generał wraz z ks. Prowincjałem złożyli wizytę Arcybiskupowi Sydney, abp. Anthoniemu Fisherowi OP. 

 

W sobotę ks. Generał nawiedził cmentarz w Pinegrove, gdzie wspólnie z Prowincjałem i Wice-prowincjałem modlił się na grobach zmarłych Współbraci (śp. ks. Mariana Kołodzieja SChr, śp ks. Franciszka Ferugi SChr, śp. Dominika Sobali SChr oraz śp. ks. Krzysztofa Chwałka SChr). 

 

Czas pobytu w Sydney był również okazją do spotkań z miejscową Polonią podczas piątkowej Mszy św. w kościele w Cabramatta oraz niedzielnych Mszach św. w Kirribilli i Ashfield. Po niedzielnej Mszy św. w Ashfield odbyło się spotkanie Ks. Generała z miejscową Polonią w Domu Polskim.

 

aktualizowano: 2017-02-13
Wszystkich albumów: