2158newsy 2018-09-23 00:18:35

Kronika Prowincji

Kronika Prowincji 29 czerwca 2017 wyświetleń: 803

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Zenona Broniarczyka SChr.

Dzisiaj (29 czerwca) w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, pożegnaliśmy ks. Zenona Broniarczyka TChr, wieloletniego  duszpasterza Polonii Australijskiej i Nowozelandzkiej. Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski w Marayong przewodniczył ks. Przemysław S. Karasiuk SChr, prowincjał chrystusowców, natomiast homilię wygłosił przyjaciel śp. ks. Zenona - ks. Józef Migacz SChr.

Liczne grono kapłanów, także i rzesze wiernych z różnych regionów Australii: m.in z Adelaidy, Geelongu, Canberry, Newcastle, Melbourne oraz Brisbane, gdzie ostatnio pełnił posługę duszpasterską ks. Zenon, dziękowało w modlitwie za Jego duszpasterską pracę pośród Polonii i wypraszało dla Niego radość nieba.

 

We Mszy św. uczestniczyła siostrzenica ks. Zenona - p. Renata Broniarczyk, jak i również w łączności z nami modliła się jego rodzina w Polsce. 

 

Po Mszy św. trumna z ciałem ks. Zenona została złożona w kwaterze księży chrystusowców na cmentarzu Pinegrove Memorial Park, Canvary 19, sekcja 41

 

Duchową i modlitewną łączność ze zgromadzonymi na uroczystościach pogrzebowych kapłanami i wiernymi wyrazili m.in.: ks. Ryszard Głowacki SChr, przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego, którego list można odnaleźć w załączniku. Serdecznie dziękujemy również za przekazywane wyrazy współczucia i łączności modlitewnej. 

 

śp. Ks. Zenon Broniarczyk został pośmiertnie uhonorowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej p. Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Również w dniu pogrzebu w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu odbyła się Msza św. w intencji ks. Zenona w której uczestniczyła jego rodzina i przyjaciele.

 

(Photos: Bogusława Filip)

 

video z pogrzebu dostępne na facebooku:

1. https://www.facebook.com/andrzejk/videos/10155456904559800/

2. https://www.facebook.com/andrzejk/videos/10155457310869800/

aktualizowano: 2017-07-06
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: