Kronika Prowincji

Kronika Prowincji 11 listopada 2017 wyświetleń: 658

Obchody Święta Niepodległości w Marayong.

W sobotę 11 listopada, Rodacy sydnejskiej metropolii przybyli do Samnktuarium Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski w Marayong, aby modlić się w intencji Ojczyzny z okazji 99 rocznicy odzyskania przez nią niepodległości.

 

Licznie zebranych w katedrze przywitał ks. Henryk Zasiura SChr, rektor tutejszego kościoła; Mszy Świętej przewodniczył ks. Przemysław Karasiuk SChr, przełożony chrystusowców w Australii i Nowej Zelandii. Okolicznościowe kazanie o tematyce patriotyczno-religijnej wygłosił o Jausz Pawlicha OSPPE. We Mszy Świętej obok licznie zgromadzonych wiernych i kapłanów uczestniczyła p. Regina Jurkowska - konsul generalna RP w Sydney. Były również obecne Poczty Sztandarowe organizacji polonijnych działających na terenie Sydney, jak również dzieci i młodzież szkolna, harcerze oraz przedstawiciele zespołów folklorystycznych.

Po Mszy św. przeszliśmy pod tablice smoleńskie, gdzie modliliśmy się w intencji Ojczyzny i Polaków. 

W drugiej części naszego świętowania zgromadziliśmy się na sali Jana Pawła II, gdzie wysłuchaliśmy refleksji historycznej przygotowanej przez p. Adama Gajkowskiego ze Stowarzyszenia Nasza Polonia oraz wzięliśmy udział we wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych, który poprowadził chór "Tęcza".

 

aktualizowano: 2017-11-15
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: