Kronika Prowincji

Kronika Prowincji 3 kwietnia 2016 wyświetleń: 2561

10-lecie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough.

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia na Odpust w Sanktuarium w Keysborough przybyło wielu wiernych i gości. Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia przypadł wraz z dziękczynieniem 10 rocznicę konsekracji naszej Świątyni.

Mszy św. przewodniczył Arcybiskup Adolfo Tito Yllana, Nuncjusz Apostolski w Australii, Ks. Prowincjał Przemysław Karasiuk SChr, prowincjał chrystusowców, ks. Kazimierz Bojda SChr, ks. Artur Botur SChr, rektor sanktuarium oraz zaproszeni goście.

Po Mszy świętej nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej informującej o konsekracji. Następnie wszycy zgromadzeni w Sanktuarium zostali zaproszeni na Piknik, w którym nie zabrakło naszych polskich potrawach.

O godzinie 2.00pm Kościół ponownie wypełnił się wiernymi z polskiej wspólnoty, oraz anglojęzycznej, by po godzinnej Adoracji rozpocząć wspólnie Godzinę Miłosierdzia i Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kilku językach. Był to także czas łaski doświadczanej w sakramencie pojednania.

O godz. 4.00pm Mszy św. w języku angielskim przewodniczył ks. Brendan Lane, rektor Seminarium Corpus Christi w Melbourne, wraz z ks. Ignacym Smagą SChr, oraz klerykami.  Był to wspaniały czas i święto dla  naszych rodzin w Roku Miłosierdzia.

aktualizowano: 2016-05-04
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: