Kronika Prowincji

Kronika Prowincji 12 lutego 2014 wyświetleń: 2957

Wieści z Tasmanii

W dniach 6-13 lutego ks. Przemyslaw Karasiuk SChr, Prowincjał Chrystusowców w Australii i Nowej Zelandii odwiedził Ośrodek Duszpasterstwa Polskiego w Hobart. Podczas swojego wraz z miejscowym duszpasterzem Polaków na Tasmanii, ks. Kazimierzem Bojdą SChr złożył wizytę abp. Julianowi Porteousowi, Ordynariuszowi Archidiecezji Hobart. Podczas spotkania wręczył Księdzu Arcybiskupowi "Medal Przełożonego Generalnego". Medal ten jest wyrazem wdzięczności Archidiecezji Hobart  i poszczególnym jej ordynariuszom za wspieranie misji Towarzystwa Chrystusowego oraz działanie ku pożytkowi Polonii na Tasmanii.

W niedzielę 9 lutego miało również miejsce spotkanie z Polakami Launceston, gdzie podczas Mszy św. "Medal Przełożonego Generalnego" otrzymali pp. Jan i Mirosława Siejka, którzy na przestrzeni wielu lat aktywnie wspierali Polonię w Launceston, m.in. tworząc Dom Polski. Medal ten jest też wyrazem wdzięczności na otwartość serca i troskę o polskich duszpasterzy w Australii, a w szczególności na Tasmanii.

Wizyta była również okazją do świętowania urodzin ks. Kazimierza. Duszpasterzowi Polaków na Tasmanii życzymy więc Ad Multos Annos!

 

aktualizowano: 2014-03-08
Wszystkich rekordów: